W jakich sprawach pomoże adwokat? Adwokat Jelenia Góra

Pomoc prawna udzielana przez adwokatów dotyczy porad z zakresu prawa pracydziałalności gospodarczejprawa rodzinnegocywilnego, spółek, karnego oraz pomocy prawnej z każdej dziedziny prawa. Kancelaria prawna pomoże zatem we wszelkiego rodzaju sprawach rodzinnych takich jak rozwód, sprawy spadkowe czy przysposobienie dziecka. Porady prawne udzielane przez adwokatów mogą także dotyczyć sporządzania pism procesowych, analiz orzeczeń sądowych czy weryfikacji umów przed ich podpisaniem. Pomoc prawna świadczona przez adwokata jest zatem kompleksowa i obejmuje wszystkie dziedziny prawa, z którymi spotykamy się w życiu codziennym.

JELENIA GÓRA - GDZIE SZUKAĆ POMOCY PRAWNEJ?

Poszukiwania adwokata najlepiej rozpocząć od zapytania rodziny czy znajomych o specjalistę, z którego usług mieli okazję korzystać. Być może okaże się, że znają prawnika, który doskonale radzi sobie z doradztwem oraz prowadzeniem spraw, jakimi jesteś zainteresowany.

Jeśli poczta pantoflowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowej wyszukiwarki. Dzięki niej dowiesz się, który adwokat w Twojej okolicy cieszy się największym zaufaniem klientów. Zapoznając się ze stroną internetową kancelarii dowiesz się, jakie wybrany przez Ciebie prawnik ma doświadczenie i wykształcenie. Często możesz także przejrzeć orientacyjny cennik. Trzeba jednak pamiętać, że wynagrodzenie jest przede wszystkim ustalane uwzględniając poziom skomplikowania danej sprawy.

PORADY PRAWNE JELENIA GÓRA - GDZIE SZUKAĆ DOBRYCH PORAD PRAWNYCH?

Warto wiedzieć, że kancelaria prawna zatrudnia różnego rodzaju specjalistów. Porady prawne są udzielane zarówno przez adwokatów jak i przez radców prawnych. Do zadań radcy prawnego należy, wbrew nazwie, nie tylko doradztwo. Radca prawny ma dokładnie takie same kompetencje jak adwokat. Dawniej różnica polegała tylko na tym, iż radca prawny nie mógł reprezentować klienta w sprawach karnych, jednak już kilka lat temu zostało to zniesione.

KANCELARIA ADWOKACKA W JELENIEJ GÓRZE - DOBRY ADWOKAT, CZYLI JAKI?

Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi Jelenia Góra czy Warszawa - dobry adwokat powinien przede wszystkim umieć podejść z empatią i w pełni indywidualnie do każdego klienta. Oczywiście, istotnym czynnikiem będzie jego doświadczenie. Bardzo ważne są jednak także umiejętności negocjacyjne, bowiem większość spraw da się rozwiązać jeszcze na etapie przedsądowym.

Zdolność analitycznego myślenia, szybka i skuteczna analiza kruczków prawnych, dobra pamięć i koncentracja a także ukierunkowanie na sukces to kolejne z zalet, których powinniśmy wypatrywać u prawnika. Ważne jednak, abyśmy potrafili znaleźć z nim wspólny język już podczas pierwszej porady. W końcu adwokat musi być osobą, do której mamy pełne zaufanie i na którego opinii polegamy w stu procentach.

Adwokat powinien być także skuteczny w działaniu oraz terminowy oraz potrafić ocenić szanse procesowe. Tutaj przyda się także analiza przepisów, okoliczności sprawy czy dowodów oraz własnego doświadczenia. Dodatkowo dobrze, jeśli nie ma problemów ze zwróceniem klientowi uwagi na niewłaściwe z punktu widzenia jego interesu zachowanie czy zagrożenia, które są powiązane ze sprawą. Pamiętaj jednak, że dobry prawnik nigdy nie obieca Ci wygranej sprawy.

Podczas wyboru adwokata w żadnym razie nie powinniśmy się natomiast kierować ceną. Dobra pomoc prawna jest na wagę złota.

 

© 2024 Adwokaci Bugaj-Koterba - wszystkie prawa zastrzeżone.